دات نت نیوک
Menu

اخبار

04
▫️در دیدار رئیس اتاق تهران و معاون وزیر کشاورزی بلاروس مطرح شد:

▪️توافق برای توسعه‌‌ تجارت متقابل محصولات کشاورزی و دامی

🔸مسعود خوانساری، سرپرست هیات تجاری اتاق تهران در بلاروس در معیت چند تن از فعالان اقتصادی در دیدار با ایگور بریلو، معاون وزیر کشاورزی بلاروس، بر لزوم توسعه تجارت محصولات کشاورزی و دامی با توجه به ظرفیت بالای دو کشور تاکید کردند و از ضرورت تسهیل مبادله این کالاها و سرمایه‌گذاری مشترک به‌ویژه کشت فراسرزمینی که مورد توجه ایران است، گفتند.

🔺ایگور بریلو، معاون وزیرکشاورزی بلاروس: تراز‌‌ تجاری ایران و بلاروس در حوزه کشاورزی به نفع ایران است. در شش ماهه نخست سال جاری نیز ایران ۳.۵ میلیون دلار محصول کشاورزی‌‌ به بلاروس صادر کرده و صادرات بلاروس به ایران دچار کاهش شده است.

🔺ایران ‌می‌تواند یکی از بازارها برای صادرات گوشت گاو بلاروس باشد. در اواخر سال ۲۰۱۷ به ایران سفری داشتم و با مقامات سازمان دامپزشکی و وزارت کشاورزی ایران ملاقات کردم. در این سفر، پروتکلی برای رفع محدودیت‌‌های صادراتی به ایران امضا کرده و در ژانویه سال جاری نیز مجوز صادرات گوشت به ایران را دریافت کردیم.

🔺مهدی جهانگیری: دولت ایران سیاست کشت فراسرزمینی را‌‌ در پیش گرفته و از سرمایه‌گذاران در این زمینه حمایت ‌می‌کند. در حال حاضر، مساله ما برای کشت فراسرزمینی این است که سازمان‌‌های محلی، سیاست‌‌های خود را در مراحل مختلف کشت اعمال ‌می‌کنند و درخواست ما این است که شرایطی برای کشت فرا سرزمینی با تکنولوژی ایران فراهم شود.

🔺 بلاروس مهد تولید لبنیات و سایرمحصولات دامی است. برای صادرات گوشت بلاروس به ایران، مشکلاتی وجود دارد؛ نخست اینکه‌‌ برزیل به عنوان رقیب بلاروس، گوشت گرم را با قیمت ارزان‌تر به ایران عرضه ‌می‌کند و این اختلاف قیمت قابل توجه است. بنابراین انتظار ‌می‌رود وزارت کشاورزی بلاروس برای اعمال تخفیف برای گوشت صادراتی به ایران اقدام کند. در عین حال درخواست دیگر ما این است که کشتارگاه‌‌های این کشور، شرایط ذبح اسلا‌می‌را فراهم کنند.

👈 بیشتر بخوانید:

http://www.tccim.ir/News/FullStory.aspx?nid=60905
منبع : اتاق بازرگانی تهران
@TehranChamber

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.