دات نت نیوک
Menu

اخبار

04
▪️توسعه روابط دو ایران و بلاروس و بهره‌برداری از حضور در اتحادیه اقتصادی اوراسیا

▫️نمایندگان بخش خصوصی دو کشور ایران و بلاروس، که به‌واسطه سفر هیات تجاری اتاق تهران به مینسک در حال گفت‌وگو و مذاکره برای توسعه روابط تجاری هستند، از فرصت الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا به عنوان ابزاری برای توسعه روابط یاد کردند. این در حالی است که نشست کمیسیون مشترک دو کشور نیز در ماه آینده با حضور وزرای صنعت دو کشور در بلاروس برگزار می‌شود.

🔺مسعود خوانساری، رییس اتاق تهران: افزایش همکاری‌‌های تجاری و اقتصادی را از طریق تهاتر کالا ممکن است و همچنین با الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا و منطقه تجارت آزاد ۱۳۷ قلم کالا از تعرفه ترجیهی برخوردار خواهد شد و این امکان ‌می‌تواند حجم تجارت ایران و این اتحادیه را افزایش دهد. در عین حال، توسعه ترانزیت از شرق به غرب با ورود به بازار بلاروس امکان‌پذیر خواهد بود.

🔺مصطفی اویسی، سفیر ایران در بلاروس: در سطح پارلمان‌‌های دو کشور نیز ملاقات‌‌های خوبی صورت گرفته و کمیسیون مشترک اقتصادی هم هر ساله برگزار ‌می‌شود.

🔺در ماه آینده، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران با هیاتی عازم بلاروس خواهد شد و کمیسیون مشترک دو کشور نیز در سطح وزرای صنعت برگزار خواهد شد.

🔺 رابطه تجاری ایران و بلاروس طی دو الی سه سال گذشته، رکورد‌‌هایی را به ثبت رسانده است. حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۷ به حدود ۱۶۰ میلیون دلار رسید و در سال ۲۰۱۸ به دلیل برخی مشکلات به نصف تقلیل یافت. در سال جاری نیز ارزش مراودات تا کنون به حدود ۵۰ میلیون دلار رسیده که تلاش ‌می‌کنیم این رقم به سطح بالاتری برسد.

👈 بیشتر بخوانید:

http://www.tccim.ir/News/FullStory.aspx?nid=60904
منبع : اتاق بازرگانی تهران
@TehranChamber

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.