دات نت نیوک
Menu

اخبار

04
▪️سفر هیات تجاری اتاق بازرگانی تهران بسیار به موقع بود

▫️در حالی که هیات تجاری اتاق بازرگانی تهران برای دیدار و گفت‌وگو با فعالان بخش خصوصی و مقامات اقتصادی بلاروس در مینسک به سر می‌برد، معاون وزیر صنایع بلاروس این سفر را بسیار به‌موقع خواند و از اهداف کشورش برای رساندن مراودات تجاری دوجانبه به ۲۰۰ میلیون دلار در گام اول و تا سقف یک میلیارد دلار در میان‌مدت خبر داد.

🔺مسعود خوانساری، رئیس اتاق تهران: اعزام هیات تجاری ایران به بلاروس پس از حدود سه سال محقق شده است. زمینه‌های بسیاری برای همکاری ایران و بلاروس وجود دارد، اما متاسفانه، حجم تجارت دو کشور در سطح بسیار نازلی قرار دارد. بزرگ‌ترین مانع توسعه این روابط، نبود مکانیزم‌هایی برای نقل و انتقالات پولی است و چنانچه این مساله حل شود، حجم مبادلات قابل افزایش خواهد بود.

🔺دیمیتری کورچیک، معاون وزیر صنایع بلاروس: مشکلات مربوط به نقل و انتقال وجوه، مانع اصلی توسعه روابط دوجانبه است و باید مکانیزم‌هایی را برای تبادلات مالی و تهاتر کالا طراحی کنیم. معاون وزیر صنایع چچن پیشنهاد کرده است که صادرات محصولات ایران به بلاروس و بالعکس از طریق چچن انجام گیرد.

🔺ولادیمیر اولاخوویچ رییس اتاق بازرگانی و صنایع بلاروس: مکانیزم‌هایی برای همکاری وجود دارد و باید این مکانیزم‌ها فعال شود. در عین حال، اجرای پروژه‌های مشترک و نیمه‌تمام دو کشور نیز باید از سر گرفته شود.

بیشتر بخوانید:

http://tccim.ir/News/FullStory.aspx?nid=60903
منبع : اتاق بازرگانی تهران
@TehranChamber

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.