دات نت نیوک
Menu

اخبار

02
🔻 راه خودتو پیدا کن!

👤 مهدی قدیانلو، نقاش سورئالیست


🔹 مهدی قدیانلو متولد سال 1360 هست و به خاطر نقاشی‌های سورئالش روی دیوارهای ایران و جهان، شهرت جهانی پیداکرده. بعد از اینکه رشته مدیریت بیمارستانی رو به خاطر علاقه نداشتن رها کرد، در رشته نقاشی در دانشگاه تهران قبول شد و بعد از اون کارشناسی ارشدش رو در رشته انیمیشن گرفت.

🔸 کارش رو از سال 1383 به صورت جدی در تهران شروع کرد و داشتن بیش از 100 اثر روی دیوارهای ایران باعث شهرتش در سطح جهانی شد و در سال 1384 پروژه‌ای با عنوان "بازی را ما شروع نکردیم" روی دیوارهای لندن شروع کرد.

🔹 مهم‌ترین خاطرات دوران کودکی خودش رو دوران جنگ ایران میدونه و حرکتش جهت رنگ‌آمیزی و زیباسازی فضاهای شهری رو نوعی تلاش ناخودآگاه برای فرار از فضاهای خاکستری دوران کودکیش میدونه.

🔸 درباره انصرافش از دانشگاه گفته "من دانشجوی مدیریت بیمارستان بودم. در دوران کارآموزی در بیمارستان‌ها با صحنه‌های ترسناکی مواجه می‌‌شدم. بعد از مدتی فهمیدم که برای این کار ساخته نشدم و انصراف دادم. بعد در رشته نقاشی مشغول به تحصیل شدم. همین باعث شد که پدرم حدود یک سال- یک سال و نیم من را به خانه راه ندهد."

🔹 اگر بخوایم نقطه عطف داستان اقای قدیانلو رو بگیم، اینه که شايد هيچ كس فکرش را هم نمی ‌کرد دانشجوی رشته مدیریت بیمارستانی که با رتبه ده هزار در این رشته پذیرفته شده بود، بعد از انصراف از دانشگاه یک روز در دانشگاه تهران با رتبه عالی پذیرفته بشه، هنر بخونه ، همزمان كشاورزى كنه و یک نقاش بزرگ بشه. مهم اینه هروقت و هرجا احساس کردیم داریم راه رو اشتباه میریم، تصمیممون رو بگیریم و مسیر درست رو انتخاب کنیم.

راه خودتو پیدا کن


🔰 | رسانه کارآفرین۲۴
منبع : 🔶🔹 کارآفرین۲۴ 🔹🔶
@karafarin_etl24
در گروه: کارآفرینی

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.