دات نت نیوک
Menu

اخبار

23
کودکان عضو کتابخانه ی حسینیه ارشاد ،امروز با تماشای نمایشی بر اساس کتاب پنجاه ساله ی "گل اومد ،بهار اومد" توسط کتابدارهای فعالشان به استقبال بهار رفتند.

بلند خوانی برنامه ی هر پنجشنبه ی بخش کودک این کتابخانه است.اما امروز کتابدارها ،مخاطبان کوچک خود را غافلگیر کردند.

اجرای نمایشی کتابی که در آن شخصیت قهرمان دختر داستان _نخودی_برای آوردن بهار به جنگ دیو سیاه می رود ،عیدی جالبی بود.بخصوص که در پایان برنامه ،به همه ی حاضران، "عروسک نخودی" قشنگی بسته شده به صفحات کتاب هدیده داده شد.

"عروسک نخودی" یکی از عروسکهای آیینی بهاری ایران است که به سادگی و با در دسترسترین مواد_نخود ،چسب و مقداری پارچه _می توان ساخت و به عنوان عروسک انگشتی از آن استفاده کرد.

تصاویرکتاب "گل اومد ،بهار اومد " به مرحوم پرویز کلانتری تعلق دارد و یکی از زیباترین کتابهای مربوط به نوروز محسوب می شود.
این اثر چند سال پیش توسط انتشارات کانون پرورش تجدید چاپ شده است.

امیدوارم همه ی بزرگترهای مرتبط با کودکان، در میان شلوغی های آخر سال ،فرصتی را برای آشنا کردن بچه ها با آیین های نوروزی و گنجینه ی ارزشمند آن در نظر بگیرند و مثل کتابدارهای عزیز ما کاری کنند که بچه ها با خاطرات زیبایی به سال جدید پا بگذارند.تجربه های یک مادر روزنامه نگار و دخترش. ریحانه قاسم رشیدی هستم .کتاب ٬نمایش کودک و کارگاه های مخصوص بچه ها را معرفی می کنم.متخصص در برپایی کارگاههای فرهنگی برای کودکان و ارایه ی مشاوره ی کتاب برای خانواده ها ، مهدکودکها و مدارس.

ارتباط

@rb1105

منبع : کودک و فرهنگ
@farhangkoodak

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.