دات نت نیوک
Menu

اخبار

13
🔹پنجشنبه، یازدهم بهمن اعضای شورای شهر به استثنای اصغرزاده، خلیل پور، ابراهیمی و پاکی به دیدار جلیلی، مدیرکل جدیدا منصوب شده جهاد کشاورزی می‌روند تا انتصابش را تبریک بگویند.

🔹در مسیر بازگشت، علیزاده امامزاده، رئیس شورا، پیشنهاد می‌کند که در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب، به مزار شهدا باغ رضوان بروند و فاتحه‌ای نثار شهدای "انقلاب" کنند.

🔹جمع، راهی باغ رضوان شده و هرکدام در محلهای مختلف پیاده می‌شوند. مجموعا یادمان شهید باکری و مزار شهید حمید باکری و شهید ابولفتحی و چند شهید انقلاب زیارت می‌شود.
سرِ رفتن یا نرفتن سر مزار شهید حضرتپور اختلاف نظر جزئی پیش می‌آید و یکی از اعضاء(پناهی) از این کار استنکاف می‌کند.

🔹بعد، اعضا تصمیم میگیرند مزار مرحوم حسنی را هم زیارت کنند که این‌بار مخالفت خالد حاتمی را موجب می‌شود.
حاتمی با این توجیه که نیت، زیارت قبور شهدای انقلاب بود نه کس دیگر، همراه پناهی و علیزاده و پیری و بخشایشی سر مزار مرحوم حسنی نمی‌رود.

🔹نقشین و فتاحی هم به تبع او سر مزار امام جمعه سابق اورمیه نمی‌روند.
البته طبق یک عادت معمول اعضا، متناوبا سر مزار دیگر اموات حاضر می‌شوند و قرائت فاتحه می‌کنند.
درواقع حاضر شدن اعضای شورای شهر در آرامستان اورمیه با هدف یادکرد و زیارت قبور شهدای انقلاب اسلامی یک حرکت فرهنگی قابل تحسین بود با همه ایرادات و نواقص فُرمی و محتوایی که بدان مترتب بود.

🔹اما جلسه امروز شورای شهر و طرح مساله عدم حضور اعضای کردزبان شورای شهر سر مزار مرحوم حسنی نشان داد بستر پارلمان شهری برای شناخت فکر و سیره شخصیت آن مرحوم هنوز به بلوغ لازم نرسیده و برخی درصددند روحیه مبارزاتی و تروریسم ستیزی مرحوم حسنی را به قومیت‌گرایی یا هویت‌گرایی تقلیل دهند.

🔹اگر منتخبین مردم، کُرد و ترک، که قاعدتا باید برآیند اراده مردم یک شهر باشند، اینچنین غلامرضا حسنی را، در شرایطیکه هنوز کفنش خشک نشده، تبدیل به تیرک مرزی اختلافات قومی کنند، فرداروز در رویدادهای حساس سیاسی نباید انتظاری از عوام کفِ جامعه و کنترل احساساتشان داشت.


💫
منبع : آینانیوز AinaNews📰
@ainanews

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.