دات نت نیوک
Menu

اخبار

13
🔲 آیا استفاده از گوشت یخ زده حرام است⁉️

⭕️ چند روزی است شایعاتی از جانب برخی کانال های معلوم الحال در حال نشر دادن است که حضرت امام خمینی(رحمه الله)در نامه ای واردات و استفاده از گوشت یخ زده را حرام اعلام کردند و فتوا به نجاست آن داده بودند.

اما اصل قضیه چیست⁉️

🌀 این دستور امام به نخست وزیر وقت به این منظور بود که این دام ها ذبح شرعی نمی شدند و مسائل بهداشتی در مورد آنها در نظر گرفته نمیشد. فقط به همین دلیل نجس و غیرشرعی قلمداد شدند.
استرالیا، رژیم صهیونیستی،بلغارستان،ترکیه و آلمان کشورهایی بودند که ایران از آنها گوشت یخ زده وارد می کرد.
♻️اما در حال حاضر طبق گفته مسئولین سازمان دامپزشکی به دلیل اینکه در برزیل قیمت تمام شده گوشت و سایر موادغذایی نسبت به ایران پایین‌تر است بخشی از نیاز بازار با واردات گوشت برزیلی تامین می‌شود. این محصول که اولا سلامت آن مشکلی ندارد و بر اساس موازین شرعی ذبح شده و ثانیا می‌توان آن را با قیمت کم به بازار عرضه کرد، تبدیل به یکی از کالاهای وارداتی به کشور شده است. 
همچنین رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی درباره دلایل واردات گوشت برزیلی نیز می‌گوید: اگر دام‌های ما صادر نشوند، می‌توانند پاسخگوی نیاز بازار مصرف باشند اما گاها که صادراتی را به کشورهای همسایه برای ارز آوری انجام می دهیم، باید بخشی از نیاز بازار را با واردات تامین کنیم که با اعزام مسئول شرعی و دامپزشک از ایران به برزیل نگرانی سالهای اولیه انقلاب در خصوص سلامت و بهداشت این محصول مرتفع شده است

ادمین کانال سرائر
A.N

💠 @saraer12
منبع : رصد و تحلیل روز
@tahlilrooz
در گروه: رصد و تحلیل

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.