دات نت نیوک
Menu

اخبار

08
چگونه می توانم پشتیبانی فرزند و والدین در آلمان را دریافت کنم؟

خانواده های دارای فرزند تحت حمایت دولت آلمان قرار می گیرند. شما می توانید برای دریافت حمایت از طریق زیر درخواست بدهید: Kindergeld(حمایت فرزندان).
حمایت فرزندان تا 18 سالگی اعطا خواهد شد. در صورتی که فرزند فاقد شغل باشد اما در داخل کشور آلمان ثبت شده باشد که جویای کار هستند، حمایت تا سن 21 سالگی پرداخت می شود. اگر فرد در اولین دوره آموزش حرفه ای خود باشد حتی حداکثر تا تولد 25 سالگی اش هم پرداخت می شود. حمایت فرزندان در این زمان به مقدار 190 یورو در هر ماه برای فرزند اول و دوم و 196 یورو برای فرزند سوم و برای هر فرزند اضافی 221 یورو است.

پدر و مادری که درخواست حمایت فرزندان میدهند باید در آلمان زندگی کنند. در اصل، فرزند نیز باید در خانواده خود زندگی کند. با این حال، تحت شرایط خاص، می توان برای دریافت حمایت فرزندانی درخواست داد که در یکی دیگر از کشور های اتحادیه اروپا یا در یک کشور دیگر که دارای یک قرارداد امضا شده با آلمان تحت قانون امنیت اجتماعی است (به عنوان مثال با ترکیه) زندگی میکند. در مورد دوم، پرداخت حمایت فرزندان می تواند بطور قابل توجهی کمتر از مقدار پرداخت شده برای فرزندان در آلمان باشد.

شهروند کشورهای غیر اروپایی باید برای دریافت حمایت فرزندان ویزا یا اجازه اقامت در آلمان داشته باشند. مجوز اقامت باید شامل اجازه کار دارای حقوق یا اشتغال مستقل باشد.

اگر یکی از والدین دارای اجازه اقامت بشردوستانه با توجه به بند 23، بخش 1 از قانون اقامت “به دلیل جنگ در کشور خود” یا با توجه به بند 23A، 24، 25، بخش 3 تا 5 از قانون اقامت باشد، شرایط دیگری نیز موثر می گردد مبنی بر اینکه آنها باید به مدت 3 سال به صورت با اجازه، با مجوز یا مدارا شده در آلمان زندگی کنند و دارای کار با حقوق باشند یا مزایای بیکاری دریافت کنند یا با پدر و مادر خود زندگی کنند.

شهروندان غیر اروپایی در صورت داشتن ویزای دانشجویی (بند 16 از قانون اقامت) یا ویزا برای اهداف آموزشی (بند 17 از قانون اقامت) حمایت فرزندان دریافت نمیکنند. همچنین شهروندان غیر اروپایی دارای مجوز کار زمانی که شرایط اشتغال تنها می تواند برای مدت زمان محدودی اعطا شود، حمایت فرزندان دریافت نمی کنند. مورد دوم در بخش قرارداد کار و نگرانی آن آمده است به عنوان مثال کارکنان فصلی، پرستار بچه، مراقبین در خانه های شخصی و آشپز متخصص.

شما اساسا در اداره کاریابی مزایای خانواده برای دریافت حمایت فرزندان درخواست می دهید. کارکنان در بخش خدمات عمومی و کارمندان دولت حمایت فرزندان خود را از کارفرمای خود دریافت می کنند.

از آنجا که جزئیات بیشتر در مورد کودکان ساکن در خارج از کشور می تواند پیچیده باشد، شما باید در چنین مواردی کسب مشاوره از یک سازمان اجتماعی تخصصی را در نظر داشته باشید.
منبع : مهاجرت و اقامت در آلمان
@IRANandGermany

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.