دات نت نیوک
Menu

اخبار

08
حمایت والدین در آلمان چقدر است و تا چه مدت بعد از تولد پرداخت خواهد شد

Elterngeld (حمایت والدین) یکی دیگر از خدمات حمایت دولت آلمان از خانواده ها است. اساسا همه کسانی که فرزندانی زیر سن قانونی داشته باشند که با آنها در یک خانواده زندگی می کنند، و به فرزند آموزش داده و از او مراقبت می نمایند و در نتیجه تنها به صورت پاره وقت کار می کنند، می توانند برای دریافت حمایت والدین درخواست دهند. کار پاره وقت بدون از دست دادن بهره گیری از پشتیبانی والدین تا 30 ساعت در هفته مجاز است.

حمایت والدین در آلمان می تواند از زمان تولد فرزند تا یک سال پرداخت شود. شرکای زندگی (والدین) تصمیم می گیرند که آیا حمایت والدین باید به یک عضو پرداخت شود، بین دو نفر تقسیم شود، یا یک نفر چند ماه و نفر دیگر ماه های باقی مانده را دریافت کند. اگر هر دو والدین اشتغال خود را برای حداقل دو ماه دیگر کاهش دهند، می توانند حمایت والدین را برای دو ماه دیگر (“ماه های شریک”) نیز دریافت نمایند.

همچنین می توان فقط نیمی از حمایت والدین را در هر ماه دریافت کرده و این حمایت را برای دو برابر مدت قبل دریافت نمود. ( “حمایت والدین اضافی”) در این مفهوم، والدین می توانند حمایت والدین اضافی را برای چهار ماه دیگر دریافت کنند در صورتی که هر دو طرف حداکثر 25 یا 30 ساعت در هفته کار کنند.

حمایت والدین در آلمان به طور کلی به مقدار 65 تا 67 درصد از درآمدی که والدین قبل از تولد کودک دریافت می کردند پرداخت خواهد شد. ماهانه حداقل 300 یورو، و حداکثر 1800 یورو پرداخت خواهد شد. اگر دو فرزند زیر 3 سال یا سه فرزند زیر 6 سال در یک خانه زندگی کنند، یک “کمک هزینه خواهر و برادر”، یعنی ده درصد از حمایت والدین، اما حداقل 75 یورو در ماه پرداخت خواهد شد.

شهروندان اتحادیه اروپا، در صورتی که خانواده در یک کشور اروپایی دیگر زندگی کند اما یکی از والدین در آلمان کار کند می توانند حمایت والدین را نیز مانند حمایت کودکان دریافت کنند.

برای شهروندان غیر اروپایی، همان محدودیت حمایت کودکان اعمال می شود. آنها باید اجازه اقامت یا ویزا داشته باشند؛ برای انواع خاصی از اجازه اقامت ها ممکن است محدودیت های بیشتری اعمال شوند. علاوه بر قوانین برای حمایت فرزند، دارندگان اجازه اقامت با توجه به بند 104a. از قانون اقامت از دریافت حمایت والدین مستثنی می شوند.

شما برای دریافت حمایت والدین در خدمات حمایت والدین درخواست می دهید. شما می توانید این دفاتر را در برلین در اداره رفاه جوانان در دفاتر منطقه ای بیابید، و در آنجا می توانید اطلاعات بیشتری به دست آورید.
منبع : مهاجرت و اقامت در آلمان
@IRANandGermany

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.