دات نت نیوک
Menu

اخبار

08
آیا می توانم در آلمان ازدواج کنم یا مادام العمر با یک مرد یا زن رابطه داشته باشم؟

اگر می خواهید در آلمان ازدواج کنید، باید با یک دفتر ثبت صحبت کنید. آدرس تمام دفاتر ثبت برلین در berlin.de ذکر شده است.

دفتر ثبت “شرایط ازدواج”، و همچنین به ویژه هویت فرد و اینکه آیا وی قبل از این ازدواج کرده یا نه را تایید می کند. برای این منظور، اسناد ازدواج مناسب مورد نیاز است – به طور کلی یک گذرنامه معتبر یا کارت شناسایی، شناسنامه، گواهی ثبت نام و بیانیه ای مبنی بر اینکه فرد مجرد است. بسته به وطن فرد، اسناد مورد نیاز می تواند متفاوت باشد. در اداره ثبت به شما گفته می شود چه مدارکی مورد نیاز است. به خاطر داشته باشید که ماموران ثبت در جمع آوری و بررسی اسناد بسیار دقیق هستند – گاهی اوقات به دلیل عدم وجود اسناد لازم ازدواج در آلمان صورت نمی گیرد.

اگر شما یک شهروند آلمانی یا اروپایی نیستید یا اگر شما با آنها برابر هستید، معمولا مدرک تایید کننده وضعیت اقامت شما نیز لازم است – به عبارت دیگر، ویزا، اجازه اقامت یا نامه پذیرش.

علاوه بر این، ماموران ثبت تایید می کنند که آیا آن فرد مونث و همسرش و یا شریک زندگی مونثش در واقع با هم زندگی می کنند و می خواهند مسئولیت یکدیگر را بر عهده بگیرند یا خیر. یک به اصطلاح “ازدواج مصلحتی” در آلمان که در آن شرکا حاضر به انجام این کار نیستند نباید انجام شود.

هنگامی که دفتر ثبت تمام اسناد و مدارک را تأیید کرد، آنها را به دیوان عالی عدالت در برلین انتقال می دهد. اسناد دوباره توسط آنها تایید خواهد شد و یک “گواهی عدم وجود موانع” صادر خواهد شد. این روند می تواند چند هفته طول بکشد. زمانی که این مرحله کامل شد اداره ثبت به شما اطلاع می دهد. سپس ازدواج در آلمان می تواند صورت بگیرد.

در آلمان زوج های هم جنس، به عبارت دیگر، یک مرد و یک مرد یا یک زن و یک زن می توانند در شرایط مشابه، یک “زندگی مشترک” را آغاز کنند. جزئیات آن هم در دفتر ثبت و به صورت آنلاین در وب سایت زیر موجود است: Webseite – Begründung von Lebenspartnerschaften(وب سایت – دلایل مشارکت).

تمام اطلاعات مربوط به طلاق را می توان در وب سایت Webseiteسرویس پورتال برلین یافت.
منبع : مهاجرت و اقامت در آلمان
@IRANandGermany

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.