دات نت نیوک
Menu

اخبار

08
بسیاری از کودکان در آلمان در مهد هایی به نام “Kita” (کوتاه شده Kindertagesstätte /مهد کودک) تحت مراقبت قرار می گیرند.

در مهد کودک آنها یاد می گیرند و با هم بازی می کنند. کودکان دوستان جدید پیدا کرده و زبان آلمانی می آموزند. بنابراین آنها برای شروع مدرسه بهتر آماده می شوند. حتی زمانی که آنها از یک برنامه درسی تبعیت می کنند، کار و تحصیل داشته و فرزند دار می شوند، فرزندان آنها در مهد ها توسط پرسنل مجرب از مرحله تازه متولد شده تا شروع مدرسه مراقبت می شوند. در مهد کودک، فرزند شما تحت مراقبت قرار گرفته و توسط مربیان تخصصی کودکان نوپا تشویق می شوند.

چه زمانی کودکم می تواند وارد مهدکودک در آلمان شود؟

از 1 آگوست 2013، کودکان از روز اول تولد خود می توانند در مرکز مراقبت روزانه یک جا داشته باشند. شما می توانید از طریق بانک داده موجود در وبسایت اداره آموزش و پرورش، جوانان و علوم مراکز مراقبت روزانه در برلین را جستجو کنند.

اگر شما یک پناهنده هستید و می خواهید کودک خود را در مرکز مراقبت روزانه ثبت نام کنید، با یک مددکار اجتماعی یا اداره مسکن جاییکه می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید، تماس بگیرید.

هزینه یک مرکز مراقبت روزانه مهد کودک در آلمان چقدر است؟

اشتراک گذاری هزینه خدمات مراقبت روزانه در چندین مرحله حذف خواهد شد. از تاریخ 01.0.2016، شما دیگر هزینه 4 سال آخر قبل از شروع تحصیل اجباری و از تاریخ 01.08.2017 به مدت پنج سال را پرداخت نمی کنید. از تاریخ 01.08.2018، مراقبت روزانه برای همه افراد رایگان است. شما فقط باید هزینه وعده های غذایی را پرداخت کنید. شما می توانید دروبسایت داره آموزش و پرورش، جوانان و علوم اطلاعات بیشتری را پیدا کنید. به علاوه این سایت حاوی اطلاعاتی درباره ووچر مراقبت روزانه است.

همچنین، شما می توانید اطلاعاتی را در لینک زیر Elternbrief Zuzahlung (نامه به والدین – پرداخت های اضافی) برای ووچر مراقبت روزانه و پرداخت های اضافی بیابید.

ارزیابی سطح زبان کودکان در آلمان چیست؟ (تقویت زبان آلمانی)

تمام کودکانی که در عرض این دو سال تحصیل در مدرسه را شروع می کنند، باید در یک ارزیابی سطح زبان پیش دبستانی شرکت کنند. نیاز احتمالی به تقویت زبان باید به رسمیت شناخته شود تا کودکان به خوبی برای مدرسه آماده شوند. آنها یک دعوتنامه کتبی از هیئت مدرسه خود را برای ارزیابی سطح زبان کودکشان دریافت خواهند کرد. شرکت در ارزیابی سطح زبان اجباری است. تیم های مشاوره زبان در منطقه شما این ارزیابی ها را برگزار خواهند کرد
منبع : مهاجرت و اقامت در آلمان
@IRANandGermany

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.