دات نت نیوک
Menu

اخبار

08
از کجا می‌توانم گواهی تولد در آلمان کسب کنم؟

گواهی تولد نوزاد در آلمان خود را از دفتر ثبت مربوطه در منطقه تولد فرزندتان کسب خواهید کرد. چنانچه فرزندتان در یک بیمارستان متولد شده است، بیمارستان مستقیما گزارش تولد را به دفتر ثبت ارسال خواهد کرد. درصورتی که فرزندتان در خانه متولد شده باشد، درآن صورت ماماها و پزشکان تاییدیه تولد را صادر خواهند کرد. شما ملزم هستید ظرف یک هفته این تاییدیه را به دفتر ثبت مربوطه ارائه دهید.

با اعلام یک نام، نام انتخابی برای فرزند خود را به اطلاع مقامات خواهید رساند. شما می‌توانید یک فرم در بیمارستان یا دفتر ثبت بردارید. دفتر ثبت به منظور صدور گواهی تولد، به اسناد ذیل نیاز دارد: کارت شناسایی شخصی یا پاسپورت والدین، فرم تکمیل شده اعلام نام، درصورتی که در گزارش تولد بیمارستان گنجانده نشده باشد و شناسنامه مادر. همچنین جهت اطلاع از اسناد مورد نیاز، می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید.

چه زمانی یک نسخه از ثبت تولد در آلمان دریافت می‌کنم؟

درصورتی که امکان اثبات اسناد مورد نیاز جهت صدور گواهی تولد در آلمان وجود نداشته باشد، تنها یک نسخه از ثبت تولد دریافت می‌کنید. این مساله به ویژه زمانی صدق می‌کند که ابهامی در هویت والدین یا هویت حداقل یکی از والدین وجود داشته باشد به عنوان مثال، یکی از والدین قادر به کسب پاسپورت نبوده است. این نسخه از ثبت تولد یک سند رسمی است که می‌توانید از آن برای درخواست خدمات نیز استفاده کنید.
منبع : مهاجرت و اقامت در آلمان
@IRANandGermany

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.