دات نت نیوک
Menu

اخبار

08
چگونه می‌توانم خودم را برای زایمان فرزندم در آلمان آماده کنم؟

به منظور آماده سازی خود برای چالش‌های زایمان در آلمان و دوره پس از زایمان در آلمان، جلسات و خدمات مشاوره متفاوتی وجود دارد. مامای شما درطول دوران بارداری و زایمان به شما کمک خواهد کرد. بسیاری از مطب‌های ماماها در آلمان نیز جلسات و مشاوره ارائه می‌دهند. شما می‌توانید در اینجا به ماماهای برلین دسترسی یابید: ماماها در برلین.

ماماها و سایر موسسات، دوره‌هایی را برای Geburtsvorbereitung(آمادگی برای زایمان) در آلمان ارائه می‌دهند که شما را برای روز زایمان در آلمان، فرایند آن و مراقبت‌های پس از زایمان آماده می‌کند.

از کجا می‌توانم برای فرزندم گواهی تولد در آلمان کسب کنم؟

گواهی تولد نوزاد در آلمان خود را از دفتر ثبت مربوطه در منطقه تولد فرزندتان در آلمان کسب خواهید کرد. چنانچه فرزندتان در یک بیمارستان در آلمان متولد شده است، بیمارستان مستقیما گزارش تولد را به دفتر ثبت ارسال خواهد کرد. درصورتی که فرزندتان در خانه متولد شده باشد، درآن صورت ماماها و پزشکان تاییدیه تولد را صادر خواهند کرد. شما ملزم هستید ظرف یک هفته این تاییدیه را به دفتر ثبت مربوطه ارائه دهید.

با اعلام یک نام، نام انتخابی برای فرزند خود را به اطلاع مقامات خواهید رساند. شما می‌توانید یک فرم در بیمارستان یا دفتر ثبت بردارید. دفتر ثبت به منظور صدور گواهی تولد در آلمان، به اسناد ذیل نیاز دارد: کارت شناسایی شخصی یا پاسپورت والدین، فرم تکمیل شده اعلام نام، درصورتی که در گزارش تولد بیمارستان در آلمان گنجانده نشده باشد و شناسنامه مادر. همچنین جهت اطلاع از اسناد مورد نیاز، می‌توانید به اینجا مراجعه نمایید.
منبع : مهاجرت و اقامت در آلمان
@IRANandGermany

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.