دات نت نیوک
Menu

اخبار

08
قوانین حفاظت و حمایت از مادران تازه زایمان کرده در آلمان چگونه است؟

حفاظت از مادران یکی از مقررات قانونی در آلمان است که به موجب آن به مدت 4‌ماه پس از زایمان در آلمان از مادران (باردار) و شیرده و فرزندان آن‌ها در برابر خطر، خطرات اضافه‌کاری و خطرات بهداشتی در محل کار و همچنین ضرر و زیان‌های مالی و از دست دادن شغل در طول بارداری حفاظت می‌شود. از تمامی مردان و زنانی که از مرخصی والدین استفاده می‌کنند در برابر از دست دادن شغل محافظت می‌شود. زنان باردار در آلمان دیگر نمی‌توانند درطول 6‌ هفته آخر بارداری‌شان کار کنند، مگر آنکه صریحا تمایل خود برای انجام کار را ابراز نمایند. امکان استخدام مادران در آلمان به مدت 8‌ هفته پس از زایمان وجود ندارد؛ برای زایمان زودرسدر آلمان یا زایمان چند فرزند در آلمان، این دوره زمانی به دوازده هفته افزایش خواهد یافت. به طور کلی، مدت زمان حفاظت از مادر در آلمان (قبل و پس از زایمان) حداقل 14‌هفته است.

مرخصی زایمان والدین در آلمان چگونه است؟

مرخصی زایمان والدین در آلمان به زمانی اطلاق می‌شود که مادران و پدران برای نظارت و مراقبت از فرزند خود صرف می‌کنند. در طول این زمان، قرارداد کاری مسکوت باقی می‌ماند، اما امکان لغو قرارداد از سوی کارفرما وجود ندارد. در آلمان هر دو والدین می‌توانند از زمان بدو تولد تا تولد 8 سالگی فرزند، تا 3‌ سال از مرخصی والدین استفاده کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به اینجامراجعه نمایید.

والدین در آلمان می‌توانند کمک مالی دریافت کنند Elterngeld (حمایت والدین).

برای مشکلات دوران بارداری در آلمان از کجا کمک دریافت کنم؟

وقتی درخصوص مشکلات دوران بارداری به کمک نیاز دارید برای دریافت کمک، به خدمات کمک در دوران بارداری مراجعه نمایید.

در اینجا می‌توانید برای جستجوی اطلاعات مربوط به کمک عمومی در دوران بارداری در منطقه برلین روی این.

بخش کمک در زمان‌های بحرانی دوران بارداری در کمک رسانی به زنان باردار در وضعیت‌های اورژانسی یا بحرانی تخصص دارد. آن‌ها درخصوص موضوعاتی از قبیل خدمات کمکی و حمایتی و ترخیص از خانه ‌های پرورشی یا فرزندخواندگی مشاوره ارائه می‌دهند. علاوه بر این، توضیحات لازم در خصوص خطرات و روش‌های سقط جنین را ارائه می‌دهند.
ارائه کمک در زمان‌های بحرانی دوران بارداری به صورت ناشناس و رایگان و از سوی پزشکان ثبت‌شده و خدمات مشاوره صورت می‌گیرد. برای یافتن یکی از این مکان‌ها در محله خود، اینجا را کلیک نمایید.
منبع : مهاجرت و اقامت در آلمان
@IRANandGermany

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.