دات نت نیوک
Menu

اخبار

24
💥اهمیت و اعتبار جوانان ژاپنی

✍ دکتر حسین تهرانی، محقق ارشد شرکت تویوتا

حدود دو ماه قبل بود که شنیدم دو دانشجوی ژاپنی که در سال آخر تحصیل خود هستند قرار است برای دو هفته اینترنشیپ وارد گروه ما شوند. با اینکه در اوج مشغله کاری هستیم، ولی برای این مساله به نظر من کاملا بی اهمیت، چندین جلسه گذاشته شد و مشخص شد که مسؤل هر دانشجو چه کسی است و قرار است بر روی چه موضوعی کار کند؟ میز و وسایل کار، کامپیوتر آنها را آماده کردند ( آنهم تنها برای دو هفته و برای دو دانشجوی ناوارد سال آخر!!!)

امروز این دو نفر، پس از پایان دو هفته، نتایج کارهای خود را ارایه کردند و برای من بسیار جالب بود که برای این مساله بنظر بی اهمیت، چقدر وقت و انرژی گذاشته میشود و چقدر برای مدیران شرکت مهم است که این دو دانشجوی جوان، در طول این دو هفته خوب کار کنند و مطلب فرا بگیرند (با اینکه قرار نیست سال آینده این دو نفر وارد شرکت شوند !!!)
در پایان دوره، احترام بسیار فراوانی برای این دو جوان ۲۳ ساله گذاشته شد و آنها با کمک مسؤل خود، توانستند ارایه خوبی از نتایج دو هفته کار خود داشته باشند و با اینکه سر رشته ای از کار ما نداشتند، توانستند کارهای جالبی در همین فرصت کوتاه انجام بدهند. اینگونه است که اعتماد بنفس و روحیه جوانهای ژاپنی برای وارد شدن به فضای سخت شرکتهای ژاپنی آماده میشود و به آنها القاء میشود که اهمیت دارند و وجودشان برای آینده کشور‌ و اقتصاد ضروری است.

در طول ارایه این دو نفر ، بیاد فارغ التحصیلان جوان خودمان افتادم که پس از گذشتن از سد کنکور و تحمل سختی های آموختن، مظلومانه باید به دنبال کار ( الان هم با کم شدن فرصتهای کاری، به دنبال هرکاری!!) باشند و هیچکس هم به آنها کوچکترین اهمیتی نمیدهد. در واقعیت تحقیر هم میشوند که از سر بی عرضگی و حماقت، وارد دانشگاه شده و سختی های آموختن دانش و علم را تحمل کرده است!!! ما چه انتظاری از این جوانان تحقیر و فراموش شده میتوانیم داشته باشیم که بیایند با انبوه مشکلات دست و پنچه نرم کنند و آینده بهتری برای کشور رقم بزنند!!!


🔰 | رسانه کارآفرین۲۴
منبع : 🔶🔹 کارآفرین۲۴ 🔹🔶
@karafarin_etl24
در گروه: کارآفرینی

نظر ها

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

ثبت نظر

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.